Bronz pro Marka Hrubého

O víkendu Plzeň hostila atletické mistrovství České republiky dorostu a juniorů. Na západ Čech odjelo reprezentovat táborskou atletiku šest závodníků VS Tábor. O víkendu Plzeň hostila atletické mistrovství České republiky dorostu a juniorů. Na západ Čech odjelo reprezentovat táborskou atletiku šest závodníků VS Tábor. Nejlepším výkonem se předvedl dorostenec Marek Hrubý (trenérka Borová) na trati 400 m překážek. Výborným závěrem si doběhl ve skvělém čase 55,72 sekundy - nový osobní rekord - pro třetí místo a jeho první republikovou medaili. Tento výkon byl milým překvapením a příslibem táborské atletiky. Junior Lukáš Bouma (trenér Purman) skončil ve skoku o tyči na nevděčném čtvrtém místě, když ho od medaile dělil pouze větší počet pokusů na výšce 440 cm. Tuto výšku zdolal až na podruhé, a tak se mezi juniory medaile nedočkal. Blanka Povolná (trenér Bém) reprezentovala táborskou atletiku ve skoku vysokém a zdolání laťky ve výšce 170 cm jí stačilo na páté místo. Škoda jen, že neskočila svůj osobák 175 cm, který by stačil na medaili. Martin Drtina potvrdil na trati 400 m svoji příslušnost k nejlepším juniorským překážkářům a pro šesté místo si doběhl v novém osobním rekordu 55,54 sekundy. Radovan Hrubý (trenérka Borová) startoval v běhu na 110 m překážek juniorů a výrazně lepším výkonem ve finálovém závodě si dosprintoval za 15,80 vteřiny pro celkově osmou příčku. Michal Bartoš zkombinoval start na 1500 m překážek s trojskokem, ale ani jeden závod mu nevyšel podle představ. Doběhl pro patnácté místo časem 4:17,51 minuty a doskočil si na jedenáctou příčku výkonem 13,35 m. Na mistrovství chyběly další opory, které se potýkají ze zdravotními problémy. Barbora Táborská by při zopakování svého maxima 350 cm jasně zvítězila mezi juniorskými tyčkařkami. Zdeněk Neruda a Jana Šteflová mohli také pomýšlet na finále. Snad je po brzkém uzdravení opět uvidíme na stupních vítězů. Tento týden odjedou do Třince na mistrovství táborští žáci a žákyně. Přihlášeno je devět atletů. Doufejme, že i na severu Moravy budou důstojně reprezentovat táborskou atletiku.