Stalo se

Co se stalo, co se děje a co se chystá...

Rekordní tyčka Tomáše Purmana

Táborské listy - 5.9.2002Vůbec porpvé se letos konalo atletické mistrovství České republiky mužů a žen do 22 let. Táborské listy - 5.9.2002Vůbec porpvé se letos konalo atletické mistrovství České republiky mužů a žen do 22 let.I termín šampionátu byl netradiční a na konci prázdnin se tak stal závod pro většinu borců druhým vrcholem sezóny. Na stadion pražské Slavie odjelo také sedm závodníků VS Tábor. Nejhodnotnější výkon z nich předvedl Tomáš Purman, přestože ještě den před závodem vážně zvažoval neúčast pro zdravotní problémy. Nakonec svou bojovností dokázal, že stále patří mezi českou tyčkařskou elitu - zdolání laťky na 480 cm znamenalo celkově 5. místo a hlavně nový krajský rekord mužů, který už táborský závodník posunul o téměř půl metru. I pokusy na magické výšce 500 cm přitom byly velice nadějné . . . Svou formu potvrdil T. Purman ještě v trojskoku novým osobním rekordem 13,97 m a 8. místem. Blanka Povolná byla ve výšce více než s výkonem spokojena s umístěním - za 168 cm brala 4. místo. Soutěž nakonec vyhrála táborská odchovankyně a účastnice mistrovství Evropy v Mnichově Iva Straková. Marek Víta navázal na kvalitní výkony z první poloviny sezóny. Po vypadnutí v rozběhu na 100 m si vše vynahradil v běhu na 200 m, kde postoupil do finále A. Tam doběhl na pěkném 7.místě v novém osobním rekordu 22,68 s. Netradiční kombinaci absolvoval Michal Bartoš. V trojskoku zůstal prvním nepostupujícím do finále a s výkonem 13,40 skončil devátý, běh na 1500 m nedokončil. Martin Drtina obsadil v rozběhu na 400 m překážek 4. místo a čas 56,74 s jej vynesl na 11. příčku. Aleš Purman se pokoušel o zdolání dvouminutové hranice v běhu na 800 m. V rozběhu mu k tomu chybělo 54 setin. Základní výška ve skoku o tyči - 420cm - byla tentokrát nad síly Lukáše Boumy, letos čtvrtého v pořadí juniorského mistrovství republiky.