Stalo se

Co se stalo, co se děje a co se chystá...

Zpečetěno: atletky opouštějí I. ligu

Táborské listy - 27.9.2002Atletky táborských Vodních staveb se vypravily do Bíliny k bojům v pátém kole první ligy. Táborské listy - 27.9.2002Atletky táborských Vodních staveb se vypravily do Bíliny k bojům v pátém kole první ligy. Pro nemoc a zranění tentokrát chyběly nejúspěšnější ligové vrhačky Podušková, Müllerová i Dibitanzlová, a sestup do druholigových vod tak byl zpečetěn. Nejvýraznějšího úspěchu dosáhla v Bílině již uzdravená tyčkařka Barbora Táborská, když v dešti skočila 315 cm a zvítězila. Krajská rekordmanka (340 cm) si tím upevnila své letošní výsadní postavení na jihu Čech. Dvě třetí místa vyválčily Lucie Špatenková v běhu na 5 km (18:28,36 min) a Blanka Povolná ve výšce (168 cm). Obě závodnice startovaly ve všech pěti ligových kolech a dlouhá sezóna jim dala pořádně zabrat. Nejlepší výkon po operaci kolena předvedla oštěpařka Lada Studenovská, které ve vyrovnané sérii zajistilo 37,22 m čtvrté místo. Další závodnice Veronika Volfová (krajská rekordmanka) si v téže disciplíně poranila rameno a skončila devátá za 31,80 m. Stejné pořadí si Volfová zajistila i v kladivu (23,15 m). Velmi mile překvapily žákyně Lucie Permedlová a Zuzana Vidláková. První z nich brala v běhu na 200 m 6. místo (27,92 s), druhá jmenovaná obsadila 8. příčku (28,92 s). Permedlová zopakovala své umístění i ve výšce, kde zdolala 155 cm a pokoušela se i o nový osobní rekord. Vidláková naproti tomu bojovala na trati 400 m a doběhla osmá za 1:04,16 min. V příštím roce budou jezdit atleti i atletky Vodních staveb společným autobusem na druhou ligu. Doufejme, že to prospěje větší účasti táborských závodnic, než tomu bylo v této sezóně, i jejich lepším výkonům.