Naše závody

12. ročník Memoriálu Ing. Zbyňka Šourka

Výškaři tradičně vzpomínali na skvělého kamaráda a výborného výškaře Zbyňka Šourka. Na Stadionu míru v Táboře byla v příjemné atmosféře dosažena řada výborných výkonů. V hlavní soutěži mužů vyhrál David Šutera z Dukly Praha se 210cm a jen lehce shazoval rekord Memoriálu 216cm. Dělené druhé místo měl domácí Mirek Hrubý a Ladislav Urban z Jihlavy se 195cm. Hrubému se tentokrát nepodařilo navázat na nedávné osobáky na Corny poháru, kdy jak na okresním, tak na krajském kole v Táboře zdolal 204cm. Kamil Kotlík z Humpolce byl čtvrtý rovněž se 195cm. Světový zápis má výkon veterána Jardy Lorence ze Sokola Č.Budějovice  (roč. 1953 !), když skočil svým vybroušeným stradlem  úctyhodných 175cm.

V soutěži žen se o první místo rozeskakovaly na 167 cm Tereza Strejčková ze Spartaku Praha 4 a domácí Denisa Chládková, když předchozí výšku 164 cm daly shodně na druhý pokus. Při snižování vyhrála Strejčková se 165cm. (Denisa Chládková si rovněž na okresním  Corny poháru vyrovnala loňský osobák 168cm.) Třetí byla domácí Adriana Zykánová rovněž se 164cm. 156 cm skočily další táborská výškařka Tereza Brázdová a bechyňská Daniela Drdová.

Výbornou úroveň měla i výška mladších žákyň. Vítězkou byla nejlepší republiková ml. žákyně Jana Novotná se 148cm z JAC Brno. Další byly táborské Iva Šišková, když překonala o 1cm os. rekord na 144cm a třetí Dája Černá rovněž 144cm. Čtvrtá ve vyrovnaném osobáku 140cm Tereza Kaslová.   Mladší žák Patrik Hruška skočil 144cm. Michaela Fárová se 120cm a Václav Smetana se125 cm vyhráli přípravky.

Příjemné odpoledne zakončili muži v soutěži skrčkou do dálkařského doskočiště. Vyhrál Šutera se 179cm , druhý a třetí Hrubý a Kotlík se 175cm.  

Ceny předávala rodina Šourkova a dále výškařský veterán Jarda Lorenc a dlouholetá nejlepší republiková výškařka – budoucí maminka Iva Straková.