V Táboře budou skákat Juška, Hrubá i Kudlička

V Táboře budou skákat Juška, Hrubá i Kudlička

Už jen sedmnáct dní zbývá do startu republikového šampionátu mužů a žen v Táboře. Svou účast potvrdily další hvězdy české atletiky a v technických disciplínách nebude nouze o atraktivní podívanou.

Souboj olympijských limitářů

V dálce mužů se mohou diváci těšit na stříbrného muže z loňského halového mistrovství Evropy a finalistu světového šampionátu v Pekingu Radka Jušku. „Na mistrovství republiky se moc těším. Vždy rád závodím před domácím publikem. Budu se snažit o co nejlepší výsledek. V Táboře jsem mockrát nezávodil, ale líbí se mi, že je sektor hned u hlavní tribuny, tedy blízko diváků, což mi vždy vyhovuje a věřím, že budou fanoušci všechny atlety bouřlivě povzbuzovat. Dálkařský závod budou mít jako na dlani. Myslím, že by si měli diváci najít cestu na stadion, protože se mnoho atletů bude pokoušet o limity na mistrovství Evropy a olympijské hry, takže ze sebe vydají maximum a věřím, že padne mnoho skvělých výkonů,“ zve na domácí atletický vrchol. Juška se utká o medaile například i s dvojicí našich elitních vícebojařů, kteří dokázali v Götzisu splnit limit na olympijské hry, tedy Adamem Sebastianem Helceletem a Jiřím Sýkorou. Jen v dálkařském sektoru budou mít příznivci atletiky možnost vidět hned tři limitáře pro Rio, což je známka opravdové kvality.

Tradiční tyčkařský duel

Každoročně se perou o titul mistra republiky ve skoku o tyči Jan Kudlička a Michal Balner a vždy se jedná o strhující představení. Oba borci jsou finalisty z loňského mistrovství světa. Jan Kudlička bude útočit již na své osmé zlato z mistrovství republiky. Český rekordman Michal Balner však svou kůži nedá zadarmo. „Věřím, že nás přijde podpořit hodně diváků, protože MČR v Táboře bude bezesporu plné kvalitních výkonů a hodně napoví před blížícím se mistrovsvím Evropy. Tábor je jedním z mých nejoblíbenějších českých stadionů. V minulosti se mi tam pokaždé dařilo a doufám, že na stejné vlně budu pokračovat i letos. Sektor mi sedí, protože se tam příliš netočí vítr. Chtěl bych minimálně posunout rekord mistrovství, který držím právě z Tábora. Doufám v co nejlepší podmínky, podpořené skvělými diváky,“ řekl.

Hrubá již v plné síle

Výškařka Michaela Hrubá předváděla výborné výkony v průběhu letošní halové sezóny. Na jarním soustředění si však poranila kotník a start do léta musela odložit. Poprvé by se měla představit na mítinku Praga Academica a nebude chybět ani v Táboře, kde si chce vyskákat svůj první mistrovský titul mezi ženami. „Myslím si, že se můžu pohybovat kolem výšek, které jsem skákala v halové sezóně, což by mělo stačit na vítězství, ale nebudu v sektoru sama. Největší soupeřkou bude Oldřiška Marešová a uvidíme, co předvede Lada Pejchalová. Po zdravotní stránce jsem již v pořádku a na tréninku se cítím dobře, takže se do Tábora moc těším,“ uvedla již jistá olympionička.

Lístky jsou stále v prodeji

Vstupenky na mistrovství České republiky můžete nadále kupovat, a to buď na https://www.ticketportal.cz/performance.aspx?idp=1309020 nebo na prodejních místech přímo v Táboře.

Prodejní místa vstupenek na MČR v Táboře

CK ČEDOK TÁBOR
třída 9. května 2471,
39002 Tábor, Jihočeský kraj
tel: +420 381 252 235
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. www.cedok.cz
Po - Pá : 9:00-17:00

ORION - KNIHY, HUDBA - OD DVOŘÁK
třída 9.května 2886,
39005 Tábor, Jihočeský kraj
tel: +420 381 251 678
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Po - Pá 9:00 - 17:15 a So 8:00 - 13:00

FORTUNA SÁZKOVÁ KANCELÁŘ A.S. 6070
Chýnovská 3049,
39001 Tábor, Jihočeský kraj
Po - Pá 10:00 - 18:30, So - Ne 9:00 - 14:30
prodej pouze na akce konané v ČR
platba pouze v hotovosti

TIPSPORT A.S. – 300
Husovo nám. 529/6,
39002 Tábor, Jihočeský kraj

TIPSPORT A.S. – 52
Světlogorská 2767,
39005 Tábor, Jihočeský kraj